Про статус дитини позбавленої батьківського піклування

     Згідно Закону України «Про охорону дитинства», а саме ст.1

    діти, позбавлені батьківського піклування — діти, які залишилися без піклування батьків у зв’язку з позбавлення їх батьківських прав, відібранням у батьків без позбавлення батьківських прав, визнанням батьків безвісно відсутніми або недієздатними, оголошенням їх померлими, відбування покарання в місцях позбавлення волі та перебування їх під вартою на час слідства, розшуком їх органами Національної поліції, пов’язаним з відсутністю відомостей про їх місцезнаходження, тривалою хворобою батьків, яка перешкоджає їм виконувати свої батьківські обов’язки, а також діти, розлучені із сім’єю, підкинуті діти, діти, батьки яких невідомі, діти, від яких відмовилися батьки, діти батьки яких не виконують своїх батьківських обов’язків з причин, які не можливо з’ясувати у зв’язку з перебуванням батьків на тимчасово окупованій території України або в зоні проведення антитерористичної операції, та безпритульні діти.

   Дитина — особа віком до 18 років (повноліття), якщо згідно з законом, застосованим до неї, вона не набуває прав повнолітньої раніше.

  Тобто, враховуючи вищевикладене, статус дитини позбавленої батьківського піклування діє до настання дитини повноліття (18 років).

  Доцільно зауважити, відповідно до п.4 Порядку надання одноразової допомоги дітям — сиротам і дітям, позбавленого батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку, затвердженого Постановою КМУ від 25.08.2005 р. № 823 (що визначає механізм надання одноразової допомоги дітям сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення 18 — річного віку) — виплата одноразової допомоги  здійснюється у готівковій (грошовій) формі районними (міськими) відділами (управліннями, департаментами) освіти на підставі заяви та паспорта утримувача цієї допомоги.

Крім того, інформацію про соціальний захист дітей дивіться в Роз’ясненні  Міністерства Юстиції України від 13.07.2011 р. Соціальний захист дітей — сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

On Ноябрь 16th, 2016, posted in: Блог Адвоката Пискун by
Разработка логотипа и дизайн Брендбук.