Про безпідставне набуте майно, що не підлягає поверненню

 Ст. 1215 ЦК України, передбачено перелік безпідставного набутого майна, що не підлягає поверненню, а саме: Не підлягає поверненню безпідставно набуті: 1) заробітна плата і платежі, що прирівнюються до неї, пенсії, допомоги, стипендії, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю, аліменти та інші грошові суми, наданій фізичній особі як засіб до існування, якщо їх виплата проведена фізичною особою або юридичною особою добровільно, за відсутності рахункової помилки з її боку і недобросовісності з її боку набувача; інше майно, якщо це встановлено законом.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, стаття 1215 встановлює перелік майна, яке, незважаючи на відсутність підстав для його набуття, не підлягає поверненню особі, що його втратила.

 Звертаю Вашу увагу, що умовами, за яких перелічене вище майно не підлягає поверненню, є: 1) виплата вказаних сум заробітної плати, пенсії, допомоги тощо була проведена фізичною або юридичною особою добровільно; 2) така виплата не є наслідком рахункової помилки з боку фізичної або юридичної особи, яка виплатила ці суми набувачу; 3) виплата таких сум була проведена за відсутності недобросовісності з боку набувача; 4) грошові суми наданій фізичній особі як засіб до існування; 5) потерпілим суб’єктом даних відносин у цьому випадку може бути лише фізична особа, а юридичних  осіб правило, встановлене п.1 ст. 1215 ЦК, не стосується взагалі; 6) боржником у випадках, встановлених п.1 статті, є фізична або юридична особа. 

On Ноябрь 14th, 2016, posted in: Блог Адвоката Пискун by
Разработка логотипа и дизайн Брендбук.