Чи можна збирати дрова в лісі не вирубуючи дерева (дерево впало, частково струхло, лежить на землі)?

Відповідь на питання — Ні.

Згідно ст. 67 Лісового кодексу України у порядку спеціального використання можуть здійснюватися такі види використання лісових ресурсів: заготівля деревини; заготівля другорядних лісових матеріалів; побічні лісові користування, використання корисних властивостей лісів для культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних, туристичних і освітньо — виховних цілей, потреб мисливського господарства, проведення науково-дослідних робіт.

Законодавством України можуть передбачатися й інші види спеціального використання лісових ресурсів. Спеціальне використання лісових ресурсів здійснюється в межах лісових ділянок, виділених для цієї мети.

Заготівля деревини здійснюється при використанні лісових ресурсів у порядку рубок головного користування, що проводяться в стиглих і і перестійних деревостанах (ч.1 ст. 70 ЛК України).

У лісах без заподіяння їм шкоди може здійснюватися заготівля другорядних лісових матеріалів, живиці, пнів, лубу та кори, деревної зелені, деревних соків (ч.1 ст. 72 ЛК України).

До побічних лісових користувань належать: заготівля сіна, випасання худоби, розміщення пасік, заготівля дикорослих плодів, горіхів, грибів, ягід, лікарських рослин, збирання лісової підстилки, заготівля очерету (ч.1 ст. 73 ЛК України).

Використання корисних властивостей лісів для культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних, туристичних і освітньо-виховних цілей та проведення науково-дослідних робіт здійснюється з урахуванням вимог щодо збереження лісового середовища і природних ландшафтів з додержанням правил архітектурного планування приміських зон і санітарних вимог (ч.1 ст. 74 ЛК України).

Згідно ч.1 ст. 69 ЛК України спеціальне використання лісових ресурсів на виділеній лісовій ділянці проводиться за спеціальним дозволом — лісорубний квиток або лісовий квиток, що видається безоплатно.  Детальніше див. Санітарні правила в Лісах України, затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 27.07.1995 р. № 555 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26.10.2016 р. № 756).

Разом з тим, доцільно зауважити, що ч.1 ст. 66 ЛК України передбачено, що громадяни  мають право в лісах державної та комунальної власності, а також за згодою власника в ліс ах приватної власності вільно перебувати, безоплатно без видачі спеціального дозволу збирати для власного споживання дикорослі трав’яні рослини,  квіти, ягоди, горіхи тощо, крім випадків передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами України.

On Январь 3rd, 2017, posted in: Блог Адвоката Пискун by
Разработка логотипа и дизайн Брендбук.