Про кваліфікацію вбивства з особливою жорстокістю (на прикладі факту смерті внаслідок отруєння метанолом)

Перекваліфікація можлива якщо буде доведено (встановлено), що винний усвідомлював, що завдавав потерпілому особливих фізичних страждань.

2. За загальним правилом при кваліфікації умисного вбивства за ознакою вчинення його з особливою жорстокістю (п. 4 ч.2 ст.115 КК України)  — законом особлива жорстокість пов’язується зі способом позбавлення людини життя та іншими обставинами, які свідчать про виявлення винним особливої жорстокості. 

 Умисне вчинення вчиненим з особливою жорстокістю, коли винний, позбавляючи життя потерпілому, усвідомлював, що завдає йому особливих фізичних страждань шляхом глуміння, тортур, мордування, мучення, у т. ч. з використанням вогню, струму, кислоти, лугу, отрути, радіоактивних речовин, яка завдає нестерпного болю. До особливо жорстокого способу умисного вбивства належить також заподіяння великої кількості тілесних ушкоджень, які завідомо для винного завдавали потерпілому особливих страждань.

  Умисне вбивство слід також вважати вчиненим з особливою жорстокістю, якщо воно супроводжувалось глумінням над трупом, а так само в присутності близьких потерпілому осіб, і винний освідомлював, що такими діями спричиняє їм особливі страждання.

Таким чином, враховуючи вищевикладенне, однією з основним критерієм особливої  жорстокості є- завідомо для винного завдавати потерпілому особливих страждань.

В судовій практиці , за загальним правилом, визначається особливої жорстокості у випадках, коли на передодні чи в процесі вбивства до потерпілого застосовувались тортури, мордування тощо.

У разі якщо ви запитуєте про кваліфікацію конкретного кримінального провадження ( відкритого за фактом смерті з причиною отруєнням метанолом), для можливої перекваліфікації, потрібно уважно вивчати та аналізувати матеріали кримінального провадження.

В такому випадку, моя порада, зверніться за правовою допомогою, до адвоката в індивідуальному порядку.

On Январь 3rd, 2017, posted in: Блог Адвоката Пискун by
Разработка логотипа и дизайн Брендбук.