Зняття судимості

    Передусім хотілось зауважити, що судимість має строковий характер. Законодавство визначає коли вона виникає (з дня набрання законної сили обвинувальним вироком), та встановлює підстави її припинення.  Детальніше дивіться ст. 89 Кримінального Кодексу України.

 Доцільно зауважити, що строки погашення судимості з дня відбуття основного і додаткового покарання (ст. 90 Кримінального Кодексу України ).

Припинення судимості анулює всі кримінально-правові та загальноправові наслідки засудження та призначення покарання. Особа, судимість якої погашена або знята, в правову сенсі вважається такою, яка раніше злочину не вчиняла, покарання не відбувала. Вона не зобов’язана будь-де вказувати про вчинення нею в минулому злочину та призначення за нього покарання.

 Відносно зняття судимості: Якщо особа після відбуття покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі зразковою поведінкою і сумлінним ставленням до праці довела своє виправлення,  то суд може зняти з неї судимість до закінчення строків, зазначених у статті 89 Кримінального Кодексу України.

 Зняття судимості допускається лише після закінчення не менш як половини строку погашення судимості, зазначеного у статті 89 Кримінального Кодексу України.

3.Порядок зняття судимості встановлюється Кримінально-процесуальним кодексом України.

 З урахуванням вищевикладеного, пораджу звернутись до адвоката в індивідуальному порядку для надання конкретної правової допомоги з даного питання.

On Январь 3rd, 2017, posted in: Блог Адвоката Пискун by
Разработка логотипа и дизайн Брендбук.